E-Arşiv Fatura Uygulaması Video Anlatımı
E ARŞİV Fatura Video Anlatımı

01.01.2020 Tarihi İtibarıyla E ARŞİV FATURA UYGULAMASI 5000-30000 TL faturalar için iptal taslaklar bölümunden yapılmaktadır. Yani faturayı düzenledikten GİB ŞİFRENİZLE ONAY yapıldıktan sonra iptal etmek mümkün değildir.  DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.                                                                                                                         

GİB'in bununla ilgili video linki aşağıdadır.                                                                


https://tv.gib.gov.tr/lib_video/2c7bd872-28ba-11ea-abe8-ac853da07eb7.mp4 

01/01/2020 tarihinden itibaren aynı gün içerisinde aynı firmaya kesilen faturalar tüm vergiler dahil toplam 5.000 TL ve Üzeri faturaları ''e-Arşiv Fatura" olarak Gelir İdaresi Başkanlığı sisteminden e-Belge düzenleme portalı üzerinden düzenlenmesi zorunlu hale getirilmiştir. 

5.000TL ALTINDA faturaları da e-arşiv portalından düzenleyebilirsiniz , altında kalan faturalara da dilerseniz sürekli elektronik Fatura kullanıp kağıt fatura kullanmadan devam edebilirsiniz. Çünkü aynı gün içinde aynı firmaya satışımız önce 2.000 TL daha sonrada 3000 TL vergiler dahil Kağıt fatura kesiminde bu faturaları iptal edip E Belge düzenlemeniz yani e arşiv fatura kesmeniz gerekmektedir o yüzden önerimiz kağıt fatura yerine sürekli elektronik fatura düzenlemeniz sizin için daha rahat ve kolay olacaktır. 

Saklama sorumluluğu mükellefe aittir. Bir yedekleme firmasıyla anlaşabilir yada Bulut ortamında Bilgisayarınıza ve harici diskinize yedek alınız ve yazıcıdan çıktı almayı unutmayınız.

Elektronik faturalarınızı Gelir iaderisinin E belge Portalı üzerinden düzenleyebilirsiniz.
Copyright 2021 - Mali Müşavir Engin Kandemir - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Mali Müşavir Engin Kandemir - Tüm Hakları Saklıdır